List of team trophies

 
Championship
Description:
Winners:
Sæson 17 No Son's In Amazon's Amazon
Sæson 16 Rising Woods Wood Elf
Sæson 15 Full Moon Brawlers Vampire
Sæson 14 Keg runner Dwarf
Sæson 13 Devil Mooners Chaos Renegades
Sæson 12 Flyboys High Elf
Sæson 11 Flyboys High Elf
Sæson 10 FC Danish Skaven
Sæson 9 Phantom of the pitch Skaven
Sæson 8 Carls Martgold Slann
Sæson 7 FC Polo Chaos Renegades
Sæson 6 Magic Loonies Underworld Denizens
Sæson 5 Soaring Eagles Wood Elf
Sæson 4 Moonshine Lovers Vampire
Sæson 3 Dark side of the Moon Dark Elf
Sæson 2 Dark side of the Moon Dark Elf
Sæson 1 2'nd to None Human

 
 
 
2nd place
Description:
Winners:
Sæson 17 Små Blå Nonner Human
Sæson 16 Små Blå Nonner Human
Sæson 15 Warpstone Gizmos Skaven
Sæson 14 Silver Sellswords Elven Union
Sæson 13 Little Shitheads Chaos Dwarf
Sæson 12 Devil Mooners Chaos Renegades
Sæson 11 Titan Hill Barbers Chaos Renegades
Sæson 10 Sewercity Greenskins Underworld Denizens
Sæson 9 mean machine Chaos Dwarf
Sæson 8 FC Polo Chaos Renegades
Sæson 7 Madness & Mayhem Amazon
Sæson 6 woodi Wood Elf
Sæson 5 woodi Wood Elf
Sæson 4 Rat Infesters Skaven
Sæson 3 Rat Infesters Skaven
Sæson 2 Damage Deluxe Human
Sæson 1 Rat Infesters Skaven

 
 
 
3rd place
Description:
Winners:
Sæson 17 Insane Magicians Underworld Denizens
Sæson 16 Full Moon Brawlers Vampire
Sæson 15 Gone Viking... Norse
Sæson 13 Millwargh Bushwackers Orc
Sæson 12 Sewercity Greenskins Underworld Denizens
Sæson 11 zurg tuts Khemri Tomb Kings
Sæson 10 World's Edge Howlers Necromantic Horror
Sæson 9 Black Marsh Man-Herders Chaos Chosen
Sæson 8 World's Edge Howlers Necromantic Horror
Sæson 7 New Memphis Pretenders Norse
Sæson 6 Cesspool Longshanks Slann
Sæson 5 Black Marsh Man-Herders Chaos Chosen
Sæson 4 Soaring Eagles Wood Elf
Sæson 3 Naggaroth Nightballs Dark Elf
Sæson 2 Cold-blooded Tongues Lizardmen
Sæson 1 Binks C-Tribe Elven Union

 
 
 
Coach Prize
Description:
Winners:
Sæson 17 Dark Riice Dark Elf
Sæson 16 Små Blå Nonner Human
Sæson 15 green lions Orc
Sæson 14 Keg runner Dwarf
Sæson 13 Little Shitheads Chaos Dwarf
Sæson 12 Missing Links Skaven
Sæson 11 zurg tuts Khemri Tomb Kings
Sæson 10 Sewercity Greenskins Underworld Denizens
Sæson 9 Dark Light Dark Elf
Sæson 8 Merry Band of Beserkers Norse
Sæson 7 Ixschel Taschel Lizardmen
Sæson 6 Ixschel Taschel Lizardmen
Sæson 5 Death Heads of Praag Nurgle
Sæson 4 Cloverfield Scarecrows Ogre
Sæson 3 Damage Deluxe Human
Sæson 2 Dark side of the Moon Dark Elf

 
 
 
Chaos
Description:
No winners yet ...
 
 
Team Prize
Description:
Winners:
Sæson 17 Woodland Renewel Wood Elf
Sæson 16 green lions Orc
Sæson 15 Gone Viking... Norse
Sæson 14 hvadsåååååååååå Orc
Sæson 13 Smellie Feet Goblin
Sæson 12 Flyboys High Elf
Sæson 11 Missing Links Skaven
Sæson 10 Low Few Goblin
Sæson 9 Low Few Goblin
Sæson 8 Low Few Goblin
Sæson 7 Toadstool Trollshrooms Halfling
Sæson 6 Krampus Anti-Squad Ogre
Sæson 5 Murder Squad Dwarf
Sæson 4 Death Heads of Praag Nurgle
Sæson 3 Cesspool Longshanks Slann
Sæson 2 Rat Infesters Skaven

 
 
 
Spike
Description:
No winners yet ...
 
 
Bøllecuppen
Description:
Winners:
Bøllecuppen 11 Underdark Rustriders Skaven
Bøllecuppen 10 Klovn Goblin
Bøllecuppen 9 Psy. Khemri Tomb Kings
Bøllecuppen 8 woodi Wood Elf
Bøllecuppen 7 Deadly Silence Shambling Undead
Bøllecuppen 6 The Saints Amazon
Bøllecuppen 5 Nuln Pub Crawlers Human
Bøllecuppen 4 No Brain Here Ogre
Bøllecuppen 3 Flying High High Elf
Bøllecuppen 2 Soaring Eagles Wood Elf
Bøllecuppen 1 Death Heads of Praag Nurgle

 
 
 
Single day cup
Description:
No winners yet ...
 
 
Starhunter
Description:
Winners:
Starhunter 16 cursed bones Khemri Tomb Kings
Starhunter 15 Små Blå Nonner Human
Starhunter 14 Små Blå Nonner Human
Starhunter 13 fanatic moondancer Goblin
Starhunter 12 Missing Links Skaven
Starhunter 11 Woodland Sentinals Wood Elf
Starhunter 10 Woodland Sentinals Wood Elf
Starhunter 9 Cursed all Stars Khemri Tomb Kings
Starhunter 8 Merry Band of Beserkers Norse
Starhunter 7 Ixschel Taschel Lizardmen
Starhunter 6 Cesspool Longshanks Slann
Starhunter 5 Damage Deluxe Human

 
 


go to previous page
Forsvarende mester
 
Team Spirit
 
Coach Prize
 

 
Latest matches:
Friendly Cup, round 7
  1    Greengreengo
  1    Burning Dwarfs
 
Some names and images are ® reg. trademarks of Games Workshop    |    code based on Aros Blood Bowl League